Tajný spolok

V tajnom spolku je osem chlapcov a dvanásť dievčat Koľko chlapcov musia prijať aby pomer počtu chlapcov a dievčat bol v pomere 3:4

Správna odpoveď:

x =  1

Postup správneho riešenia:

b=8 g=12  r1=b:g=8:12=320,6667=2:3  (b+x):g = 3:4  4 (b+x)=3g 4 (8+x)=3 12  4x=4  x=44=1  x=1



Našiel si chybu či nepresnosť? Kľudne nám ju napíš.







Tipy na súvisiace online kalkulačky
Vyskúšajte našu kalkulačka na prepočet pomeru.
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?

Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:

Jednotky fyzikálnych veličín:

Úroveň náročnosti úlohy:


 
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1

Súvisiace a podobné príklady: