Přijmout 7809

V tajném spolku je osm chlapců a dvanáct dívek Kolik chlapců musí přijmout aby poměr počtu chlapců a dívek byl v poměru 3:4

Správná odpověď:

x =  1

Postup správného řešení:

b=8 g=12  r1=b:g=8:12=320,6667=2:3  (b+x):g = 3:4  4 (b+x)=3g 4 (8+x)=3 12  4x=4  x=44=1  x=1



Našel jsi chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.







Tipy na související online kalkulačky
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Jednotky fyzikálních veličin:

Úroveň náročnosti úkolu:

Související a podobné příklady: