Jablká a hrušky
Jablká stoja 50 centov kus, hrušky 60 centov kus, banány lacnejšie ako hrušky. Babicka kúpila 5ks ovocia, bol tam len jeden banán a zaplatila 2 eurá 75 centov. Koľko bolo jabĺk a koľko hrušiek?
Správna odpoveď:
![](/img/1/banan.jpg)
Tipy na súvisiace online kalkulačky
Riešite Diofantovské problémy a hľadáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovníc?
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Téma:
Úroveň náročnosti úlohy:
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1
Súvisiace a podobné príklady:
- Zelenina
Mamka kúpila 4kg mrkvy po 1 euro 30 centov a 3 kilogramy jablk po 2 eurá 10 centov. Koľko zaplatila za mrkvu a jablká?
- Lyžiarskom 7782
Eva si na lyžiarskom zájazde kúpila dve fanty po1eur a 50 centov za kus, dve müsli tyčinky po 50 centoch a banány za 2 eurá a 50 centov. Koľko stál jej nákup celkom? Koľko jej pri pokladni vrátili z 10 eur bankovky?
- V košíku 9
V košíku je 24 ks ovocia. Jabĺk je 2 krát viac ako hrušiek. Koľko jabĺk je v košíku?
- Obsahuje 51531
Muž si kúpi krabicu ovocia, ktorá obsahuje 286 plodov. Z toho 1/2 sú jablká a zvyšok sú hrušky. 4/13 hrušiek sú zhnité. Predáva dobré hrušky po 4 1/11 za kus. Koľko peňazí dostane za predaj dobrých hrušiek?
- Ovocie
(I) Kúpil som tri jablká, dva pomaranče, štyri hrušky a päť banánov, ktoré spolu stáli 3,73 libry. (i) Kúpil som dvadsaťjeden jabĺk, žiadne pomaranče, osem hrušiek a pätnásť banánov, čo spolu stálo 7,57 libry. (i) Kúpil som si jedno jablko, osemnásť pomar
- Jablká
Zuzana kúpila 3 kg jabĺk odrody Jonathan. Potom si všimla, že jablká Golden sú o 3 Sk za kilogram lacnejšie. Tak ich kúpila 2 kg. Za jablká zaplatila celkom 109 Sk. Koľko stál 1 kg Jonathanom a koľko 1 kg Golden?
- Ceny ovocia
Za cenu jedného ananásu kúpim dva pomaranče. Za cenu troch pomarančov kúpim štyri jablká. Za cenu troch jabĺk kúpim 6 banánov. Akú cenu má jeden banán, ak za jeden ananás zaplatím 1 euro?