Tabuľka cenová
Cenník domácej výroby AB:
Tony kúpil kapustu, ktorá vážila 1 2/5 libry. Kúpila si tiež 2 libry tekvice, 5 libier jahôd a 1/3 libry papriky. Nájdite celkovú cenu Tonyho nákupu (v dolároch).
položka | cena za libru |
---|---|
zelená kapusta | 0,49 USD/lb |
žltá tekvica | 1,29 USD/lb |
jahody | 1,99 USD/lb |
paprika | 0,99 USD/lb |
Tony kúpil kapustu, ktorá vážila 1 2/5 libry. Kúpila si tiež 2 libry tekvice, 5 libier jahôd a 1/3 libry papriky. Nájdite celkovú cenu Tonyho nákupu (v dolároch).
Správna odpoveď:
![](/img/71/cabbage.webp)
Tipy na súvisiace online kalkulačky
Potrebujete pomôcť zrátať zmiešané čísla? Skúste našu kalkulačku na zmiešané čísla.
Tip: premeniť jednotky objemu vám pomôže naša kalkulačka premeny jednotiek objemu.
Tip: premeniť jednotky objemu vám pomôže naša kalkulačka premeny jednotiek objemu.
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálnych veličín:
Úroveň náročnosti úlohy:
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1
Súvisiace a podobné príklady:
- Morka a šunka
Casey kúpila za vďakyvzdania morku za 15,4 libry a šunku za 11,6 libier a zaplatila 38,51 dolárov. Jej priateľka Jane kúpila v rovnakom obchode morku 10,2 libry a šunku 7,3 libry a zaplatila 24,84 dolárov. Nájdite cenu za libru morky a cenu za libru šunky
- Jednotkovú 74554
Čo je nižšia cena za libru? Štyri libry za 1,40 USD alebo tri libry za 1,207 USD. zobraziť každý ako jednotkovú sadzbu.
- V zmenárni
Za jednu libru dostaneme v zmenárni 1,2€ . Za 1€ dostaneme 4 poľské zloté. Miško našiel doma 300 zlotých a chcel si ich zmeniť na libry. Koľko libier za ne dostane?
- Priemerná 83187
Priemerná cena 4 položiek bola 39,96 USD. Prvá položka stála 28,50 USD, druhá položka 41,25 USD a tretia položka 50 USD. Nájdite cenu štvrtej položky.
- Zaplatila 83246
Pani Morgan kúpila 3,5 libry banánov za 0,51 dolára za libru a 4,5 libry ananásu za 1,19 dolára za libru. Koľko zaplatila za banány a ananás?
- Carol
Carol si kúpila 5 snehových čiapok a 2 páry rukavíc. čiapky mali cenu 12 dolárov a každý pár rukavíc stál rovnakú sumu. Ak je celková suma nákupu Carols 135 dolárov, aká bola cena 1 páru rukavíc?
- Potravinami 81153
Leyan kúpil 2 3/4 libry jabĺk za 1,32 dolára za libru, 1 1/2 libry broskýň za 1,20 dolára za libru a nejaké paradajky, všetko v obchode s potravinami. Celkové náklady na jeho nákup boli 9,63 dolárov. Koľko peňazí minula Leyan na paradajky?