Tabulka ceny
Ceník domácí výroby AB:
Tony koupil zelí, které vážilo 1 2/5 libry. Koupila si také 2 libry dýně, 5 liber jahod a 1/3 libry papriky. Najděte celkovou cenu Tonyho nákupu (v dolarech).
položka | cena za libru |
---|---|
zelené zelí | 0,49 USD/lb |
žlutá dýně | 1,29 USD/lb |
jahody | 1,99 USD/lb |
paprika | 0,99 USD/lb |
Tony koupil zelí, které vážilo 1 2/5 libry. Koupila si také 2 libry dýně, 5 liber jahod a 1/3 libry papriky. Najděte celkovou cenu Tonyho nákupu (v dolarech).
Správná odpověď:
Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci spočítat smíšená čísla? Zkuste naši kalkulačku na smíšená čísla.
Tip: Převody jednotky objemu vám pomůže naše kalkulačka pro převody jednotek objemu.
Tip: Převody jednotky objemu vám pomůže naše kalkulačka pro převody jednotek objemu.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Krocana a šunka
Casey koupila za díkůvzdání krocana 15,4 libry a šunku 11,6 libry a zaplatila 38,51 $. Její kamarádka Jane koupila ve stejném obchodě krůtu o hmotnosti 10,2 libry a šunku o hmotnosti 7,3 libry a zaplatila 24,84 $. Najděte cenu za libru krůty a cenu za lib - Jednotkovou 74554
Co je nižší cena za libru? Čtyři libry za 1,40 USD nebo tři libry za 1,207 USD. zobrazit každý jako jednotkovou sazbu. - Ve směnárně
Za jednu libru dostaneme ve směnárně 1,2 €. Za 1 € dostaneme 4 polské zloté. Miško našel doma 300 zlotých a chtěl si je změnit na libry. Kolik liber za ně dostane? - Průměrná 83187
Průměrná cena 4 položek byla 39,96 USD. První položka stála 28,50 USD, druhá položka 41,25 USD a třetí položka 50 USD. Najděte cenu čtvrté položky.
- Zaplatila 83246
Paní Morgan koupila 3,5 libry banánů za 0,51 dolaru za libru a 4,5 libry ananasu za 1,19 dolaru za libru. Kolik zaplatila za banány a ananas? - Potravinami 81153
Leyan koupil 2 3/4 libry jablek za 1,32 dolaru za libru, 1 1/2 libry broskví za 1,20 dolaru za libru a nějaké rajčata, vše v obchodu s potravinami. Celkové náklady na jeho nákup byly 9,63 dolarů. Kolik peněz utratila Leyan na rajčata? - Sněhových 81460
Carol si koupila 5 sněhových čepic a 2 páry rukavic. čepice měly cenu 12 dolarů a každý pár rukavic stál stejnou částku. Pokud je celková částka nákupu Carols 135 dolarů, jaká byla cena 1 páru rukavic?