Pán Novák 5
Pán Novák koupil 5 krát více pomerančů než jablek. Jeden pomeranč stojí 8 Kč a jedno jablko 12 Kč. Celkem zaplatil 156kč. Kolik koupil pomerančů a jablek?
Správná odpověď:
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Jednadvacet 81695
(I) Koupil jsem tři jablka, dva pomeranče, čtyři hrušky a pět banánů, které spolu stály 3,73 libry. (i) Koupil jsem jednadvacet jablek, žádné pomeranče, osm hrušek a patnáct banánů, což spolu stálo 7,57 libry. (i) Koupil jsem si jedno jablko, osmnáct pome - Jablko
Když dá Zina Darině jedno jablko, budou mít potom obě dívky stejně. O kolik jablek má teď Zina více než Darina? - Nákup
Koupil tričko, vazanku a košili. Vazanka byla 3krat levnější než košile. Tričko bylo o 70kc dražší než vazanka. Celkem zaplatil 470kc. Kolik zaplatil za vazanku, tričko a košili. ? - Marta
Marta nesla kamarádce 7 jablek,6 hrušek a 3 pomeranče. Cestou ale dva kusy ovoce snědla. Určete která z následujících situací mohla nastat a jaké dva kusy ovoce by Marta v takovém případě musela sníst: a)Maruška nedostala žádný pomeranč b)Maruška dostala
- Mám 20ks
Mám 20ks ovoce. Kolik je jablek, když hrušek je 9krát více než pomerančů? - Natřít kůlnu
Pan Novák se chystá natřít kůlnu, která je vysoká 2,2m, široká 3m, a dlouhá 4,5m. Na jedné straně je okno o rozměrech 1*1,2m, . Na jedno natření se spotřebuje 1kg barvy na m². Jednokilogramové plechovky stojí 80kč, cenově výhodnější dvoukilogramové stojí - Zdeněk 2
Zdeněk si koupil 7 sešitu a Pavel si koupil 9 stejných sešitu. Pavel zaplatil o 8 kč více než Zdeněk kolik korun stal jeden sešit?