Priemerná cena
Muž kúpil 1 tucet banánov za 60 rupií a 8 jabĺk za 120 rupií. Aké sú priemerné náklady každého z nich?
Správna odpoveď:

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálnych veličín:
Úroveň náročnosti úlohy:
Súvisiace a podobné príklady:
- Potravinami 81153
Leyan kúpil 2 3/4 libry jabĺk za 1,32 dolára za libru, 1 1/2 libry broskýň za 1,20 dolára za libru a nejaké paradajky, všetko v obchode s potravinami. Celkové náklady na jeho nákup boli 9,63 dolárov. Koľko peňazí minula Leyan na paradajky?
- Záhradník 4271
Záhradník kúpil 30 vrecúšok cibuliek tulipánov. V každom sáčku boli cibuľky iného druhu. Záhradník chcel mať pestrý záhon, preto odobral z každého vrecka po piatich cibuľkách. Koľko cibuliek ešte nevysadil, keď bol v každom sáčku pôvodne tucet cibuliek.
- Julo kúpil
Julo kúpil 3 1/2 galónu bielej farby za 17,50 USD za galón a 1 3/4 galónu modrej farby za 19,00 USD za galón. Aké boli jej celkové náklady?
- Dva rezistory
Dva rezistory s odpormi 20 Ω a 60 Ω sú zapojené za sebou a je na nich pripojené vonkajšie napätie 400 V. Aké sú elektrické napätia na príslušných rezistoroch? Zdôvodnite!
- Osemnásobok 83639
Muž kupuje jablká za určitú cenu za tucet a predáva ich za osemnásobok tejto ceny za sto. Nájdite percento zisku alebo straty.
- Vzdialenosť 4480
Dve lietadlá štartujú súčasne z letiska A a B, letí navzájom proti sebe a stretnú sa za 20 minút. Vzdialenosť letísk je 220 km a priemerná rýchlosť lietadla letiaceho z letiska A je o 60 km/hod väčšia ako priemerná rýchlosť druhého lietadla. Aké sú prieme
- Percento 83816
Muž nakúpi určitý počet jabĺk za 3 eurá a rovnaký počet jabĺk za 4 eurá. Zmiešal ich dokopy a predáva za 3 eurá. Aké je percento zisku alebo straty? Napíšte odpoveď ako číslo, stratu ako zápornú, zisk ako kladné percento.