Zemiakových 81624
Pestovateľ zemiakov vynaložil celkové náklady 1 600 a 2 500 USD za výrobu 5 a 8 zemiakových vriec za 2 oddelené týždne. Nájdite cenu x vriec.
Správna odpoveď:

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Hľadáte pomoc s výpočtom aritmetického priemeru?
Hľadáte štatistickú kalkulačku?
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Hľadáte štatistickú kalkulačku?
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
- štatistika
- aritmetický priemer
- vážený priemer
- algebra
- rovnica
- aritmetika
- delenie
- základné funkcie
- funkcia, zobrazenie
Jednotky fyzikálnych veličín:
Úroveň náročnosti úlohy:
Súvisiace a podobné príklady:
- Julo kúpil
Julo kúpil 3 1/2 galónu bielej farby za 17,50 USD za galón a 1 3/4 galónu modrej farby za 19,00 USD za galón. Aké boli jej celkové náklady?
- Spoločnosť na výrobu zmrzliny
Zmrzlinová spoločnosť otvorí nové obchody v Los Angeles, New Yorku a Orlande. Mesačné náklady na štvorcový meter nájomného priestoru v každom meste sú nasledovné. mesto; cost/ft² Los Angeles ; 5,25 dolárov New York ; 7,25 dolárov Orlando ; 4,25 dolárov Pr
- Hmotnosťou 5686
Stanovte konečnú cenu výrobku z hľadiska nákladov, ak viete, že podnik vyrába štyri typovo podobné produkty, ktoré sa od seba líšia iba hmotnosťou balenia. Celkové náklady na výrobu výrobku boli 5 745 000Kč. A 10 kg 15 000 ks B 5 kg 25 000 ks C 2 kg 30 00
- Štvorcové pole
Obvod štvorcového poľa je 64 m. Nájdite náklady na obrábanie poľa v cene 240 USD za meter štvorcový.
- Štvorcovými 7462
Nájdite si náklady na podlahu miestnosti 6,5 m x 5 m so štvorcovými dlaždicami so stranami 25 cm za cenu 9,40 rupií za dlaždicu.
- Percento 83509
Náklady na ryžu, ryby a olej v nákupe sú v pomere 12:17:3. Ceny týchto výrobkov sa zvyšujú o 20 %, 30 % a 50 %. Nájdite celkové percento zvýšenia cien.
- Tabuľka cenová
Cenník domácej výroby AB: položka; cena za libru zelená kapusta; 0,49 USD/lb žltá tekvica; 1,29 USD/lb jahody; 1,99 USD/lb paprika; 0,99 USD/lb Tony kúpil kapustu, ktorá vážila 1 2/5 libry. Kúpila si tiež 2 libry tekvice, 5 libier jahôd a 1/3 libry paprik