Minerálky 84341
V rámci inovace obalu změnili cenu minerálky, která dříve stála 0,68 € v poměru 11:8. Kolik zaplatíme za láhev minerálky teď?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Půllitrových 81340
Určete normu zásob lahví minerálky pro plynulý chod provozu když restaurace s potřebovala za rok 18000 půllitrových lahví. Cyklus dodávek zboží je 14 denní. Pojistná minimální zásoba je stanovena na 5 dní. Kolik litrů minerálky se vypilo za 1 den? Jaká by
- Změnili 21233
Mámě změnili původní plat 750eur v poměru 6:5. Kolik eur dostává teď?
- 5 krabiček
5 krabiček ryb a 3 láhve nápoje stojí 276,-Kč. 3 krabičky ryb a 2 láhve nápoje stojí 176,-Kč. Kolik Kč zaplatíme za 2 krabičky ryb a jednu láhev nápoje?
- Zaplatíme 84340
Po novém roce se ceny zboží měnily v poměru 3 : 2. Kolik nyní zaplatíme za jídelní sestavu (6 židlí a stůl), pokud židle měla původně cenu 44 € a stůl 232 €?
- Pět lahví
Pět lahví bílého vína a šest lahví červeného vína stálo 1410 Kč. Láhev červeného vína byla o 15 Kč dražší než láhev bílého vína. Kolik korun zaplatíme za dvě láhve bílého a dvě láhve červeného vína?
- Položka 83034
20-uncová láhev kečupu stojí 2,80 dolaru. 14-uncová láhev hořčice stojí 2,38. Která položka stojí méně za libru? O kolik méně?
- Cena učebnice
cena učebnice matematiky byla zlevněna o 32 Kč. Nyní jsou tedy 4 učebnice o 8 Kč levnější než 3 učebnice zakoupené za původní cenu. Vypočtěte kolik korun stála jedna učebnice před zlevněním, Kolik korun stojí učebnice nyní?