Exponenciálně 84321

Intenzita rongenového záření se sníží na polovinu při průchodu vrstvou olova o tloušťce 13,5 mm. Určete tloušťku olověné desky, která zeslabí intenzitu záření na desetinu původní hodnoty. Pokud víme, že intenzita klesá exponenciálně.

Správná odpověď:

h2 =  44,846 mm

Postup správného řešení:

h1=13,5 mm  (1/2)n = 1/10  n   ln(1/2) = ln(1/10)  n=ln(1/2)ln(1/10)3,3219  h2=h1 n=13,5 3,3219=44,846 mm



Našel jsi chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.







Tipy na související online kalkulačky

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Jednotky fyzikálních veličin:

Téma:

Úroveň náročnosti úkolu:

Související a podobné příklady: