Nájdenie 83080
Každý týždeň chodí Nina na hodinu huslí a hodinu tanca. Lekcia tanca stojí ⅔ tolik jako hodina huslí a celková cena je 75 USD. Které systémy rovníc by se dali použít na nájdenie d, ceny tanečnej hodiny v dolároch a v, ceny hodiny huslí v dolároch? Najděte d a v.
Správná odpověď:
Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Polovina 81500
Belle plánuje koupit dort a šaty jako dárek pro Alici. Cena dortu je 40,00 € více než polovina ceny šatů. Celková cena dortu a šatů je 670,00 €. Kolik stojí koláč? - Vyjádření 82017
Felipe plánuje párty. Má 50 USD na sendviče, které stojí 2,50 USD na osobu, 25 USD na nápoje, které stojí 1,50 USD na osobu, a 25 USD na dárkové tašky, které stojí 3 USD na osobu. Který výraz by se dal použít k vyjádření sumy peněz, které mu zůstanou, pok - Punčových 2795
Tři punčové řezy stojí tolik jako dva krémeši. Kolik stojí krémeš, pokud cena pěti punčových řezů je 2 eura 50 centů? - Po zlevnění
14 kusů zboží stálo před zlevněním právě tolik jako 21 kusů téhož zboží po zlevněním. Cena jednoho kusů po zlevnění je o 1,50 Kč nižší než před snížením ceny. Kolik stál jeden kus před zlevněním
- Zlevnilo 5364
Auto zlevnilo na 85% původní ceny. Nyní stojí 6 375 €. O kolik eur byla původní cena vyšší? - Výrobek
Na trh se zavádí nový výrobek, v prvním týdnu se prodává za sníženou cenu. 4 výrobkú pořízených za zavádějicí cenu stojí tolik jako 2 výrobky za stejnou cenu. O kolik % je zavádějicí cena za 1 výrobek nížší než běžná cena? - Tabulka ceny
Ceník domácí výroby AB: položka; cena za libru zelené zelí; 0,49 USD/lb žlutá dýně; 1,29 USD/lb jahody; 1,99 USD/lb paprika; 0,99 USD/lb Tony koupil zelí, které vážilo 1 2/5 libry. Koupila si také 2 libry dýně, 5 liber jahod a 1/3 libry papriky. Najděte c