Do školni
Do školni jídelny koupili 36kg po 12kč/kg. Kolik kg jablek o 1/4 lacinějšich na kilogramu mohli koupit za tytéž penize?
Správná odpověď:
![](/img/4/jablka_17.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Školní 8
Školní jídelna zakoupila na podzim 50kg jablek po 12kč. Kolik kg jablek mohli koupit před Vánoci za stejnou částku, jestliže jablka stála už 20kč. ?
- Do 4.A
Do 4.A koupili 3 skříňky a zaplatili za ně 9784 Kč. Pro 4.B je zapotřebí koupit pět takových skříněk kolik za ně zaplatí?
- Kolik 15
Kolik stojí 1kg jablek, když za 1,5kg zaplatila maminka 30 kč?
- Družina
Do školní družiny koupili 22 sád pastelek. Větší sady stáli 65 Kč, menší jen 50 Kč. Za všechny sady zaplatili 1280 Kč. Kolik jednotlivých druhů sad pastelek koupili?
- Hrušky a jablká
Víme, že 7kg jablek a 4kg hrušek koupila paní Havelková za 295 Kč. Podle pokladniho dokladu bylo možné zjistit, že 6kg jablek a 5kg hrušek bylo možné koupit za stejnou částku peněz. Určete cenu 1kg kupovanych jablek a 1kg kupovanych hrušek.
- Koupili 4675
Kolik kg jablek byste koupili za 300eur, pokud kilo stojí 0,90eura?
- Ovocný 2
Ovocný salát je připraven z pomerančů a banánů. Jeden kilogram pomerančů stojí po 30 Kč a jeden kilogram banánů 18 Kč. Kolik kilogramů banánů je třeba přidat k půl kilogramu pomerančů, aby vznikl ovocný salát v ceně 21 Kč za 1kg?