Pomerančů 5927
Při nákupu 3 kg jablek a 2 kg pomerančů zaplatíme 12 €. Při nákupu 2 kg jablek a 4 kg pomerančů zaplatíme 16 €. Kolik stojí 1 kg jablek?
Správná odpověď:
Tipy na související online kalkulačky
Máte soustavu rovnic a hledáte kalkulačku soustavy lineárních rovnic?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g. - Pán Novák 5
Pán Novák koupil 5 krát více pomerančů než jablek. Jeden pomeranč stojí 8 Kč a jedno jablko 12 Kč. Celkem zaplatil 156kč. Kolik koupil pomerančů a jablek? - Jednadvacet 81695
(I) Koupil jsem tři jablka, dva pomeranče, čtyři hrušky a pět banánů, které spolu stály 3,73 libry. (i) Koupil jsem jednadvacet jablek, žádné pomeranče, osm hrušek a patnáct banánů, což spolu stálo 7,57 libry. (i) Koupil jsem si jedno jablko, osmnáct pome - Kilogram pomerančů
Salome koupila 4 3/5 kilogramu pomerančů, 1 kilogram za 2 1/2 GEL (měna gruzínské Lari) a 5 1/4 kilogramu jablek, 1 kilogram za 1 4/5 GEL. V jakém ovoci zaplatila Salome víc a o kolik?
- Jabka
Za 2kg jablek zaplatíme určitou sumu peněz. Tato suma je stejná jako množství kilogramů za které zaplatíme 72 Kč. Kolik stojí 1 kg jablek? - Domov děti
Domov děti obdržel darem k Mikuláši 54 pomerančů, 81 čokoladových figurek a 135 jablek. Každé dítě dostalo stejnou nadílku a při rozdělování nic nezbylo. a) kolik nejvíce balíčků mohlo být připraveno? b) co našly děti v balíčku? - Ananas
Za cenu jednoho ananasu koupím dva pomeranče. Za cenu tří pomerančů koupím čtyři jablka. Za cenu tří jablek koupím 6 banánů. Jakou cenu má jeden banán, pokud za jeden ananas zaplatím 1 euro?