Jablká
Koľko kg jabĺk by ste kúpili za 300eur, ak kilo stojí 0,90eura?
Správna odpoveď:
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálnych veličín:
Úroveň náročnosti úlohy:
Súvisiace a podobné príklady:
- Jablká
Pol kila jabĺk Idared stojí 34 centov. Koľko eur stojí 7 kg trikrát drahších jabĺk Jonagold? - 500 g
500 g salámy stojí 4,2 eura. Koľko zaplatíme za 0,75 kg salámy? - Zelenina
Mamka kúpila 4kg mrkvy po 1 euro 30 centov a 3 kilogramy jablk po 2 eurá 10 centov. Koľko zaplatila za mrkvu a jablká? - Zaplatila 6407
Koľko stojí 1kg jabĺk, keď za 1,5kg zaplatila mamička 30 kč?
- Jablká
Do školskej jedálne kúpili 36kg po 12kč /kg. Koľko kg jabĺk o 1/4 lacnejšie na kilogramu mohli kúpiť za tie isté penize? - Jablká
Traja spolužiaci kúpili jablká. Peter kúpil 2 celé 1 tretinu kg, Jarko o 5 šestín kg menej ako Peter a Daniel 2krát toľko ako Peter. Koľko kg jabĺk kúpili chlapci spolu? - Záhrada
Chceme ohradiť obdĺžnikovú záhradu, ktorej pomer dĺžky a šírky je 2 : 1 a ktorej polovica obvodu hraničí s cestou. Cesta ohradenia pozdĺž cesty stojí 7 eur za meter ostatné ohradenie len 3 eurá za meter. Koľko árov má záhrada, ak jej ohradenie stojí 363 e