Matematiky 4629
Učebnica matematiky stojí 56kč a pracovný zošit 37kč. Koľko korún zaplatí škola za učebnice matematiky a pracovné zošity pre 128 žiakov?
Správna odpoveď:
![](/img/29/zs_ucebnica.jpg)
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1
Súvisiace a podobné príklady:
- Učebnica 2
Učebnica s pracovným zošitom stoja 14 eur. Pracovný zošit je od učebnice lacnejší o 6 eur. Koľko stojí učebnica a koľko stojí pracovný zošit?
- Vypočítajte 44131
Cena učebnice matematiky bola zlacnená o 32 Kč (česká koruna). Teraz sú teda 4 učebnice o 8 Kč lacnejšie ako 3 učebnice zakúpené za pôvodnú cenu. Vypočítajte koľko korún stála jedna učebnica pred zlacnením, Koľko korún stojí učebnica teraz?
- Päťdesiatkorunovou 2627
Zošit stojí m Kč (Kč je česká koruna), za rovnakú cenu stojí aj ceruzka. Pravítko je za n Kč, štetec za 6 kč. Jirka si kúpil 3 zošity, 2 ceruzky, pravítko a štetec. Platil päťdesiatkorunovou bankovkou. Koľko dostal späť?
- Štvorčekových 83087
Jana kúpila v papiernictve niekoľko rovnakých linajkových zošitov, niekoľko rovnakých štvorčekových zošitov a niekoľko rovnakých kružidiel. Dva linajkované zošity a dva štvorčekové zošity stoja dohromady 180 korún. Dva štvorčekové zošity stoja rovnako ako
- Zošit 2
Zošit stoji z eur, ceruzka c eur a pravitko stoji tolko ako zošit a ceruzka spolu. Kolko zaplatiš za 3 zošity, 7 ceruziek a 2 pravitka?
- Trojčlenná 7210
Zájazd pre jednu osobu stojí 14 800 kč. Koľko zaň zaplatí trojčlenná rodina, ak dieťa má zľavu štvrtinu ceny?
- Za desiatu
Za desiatu pre 30 žiakov bolo zaplatené 450Kč. Koľko korún zaplatíme za rovnakú desiatu pre 28 žiakov?