Nakloněno 84345

Rozměr zrcadla je 750mm x 700mm, zrcadlo má být od stěny nakloněno 8°. Kolik cm musí být nakloněno od zdi?

Správná odpověď:

x =  9,7421 cm

Postup správného řešení:

a=750 mm cm=750:10  cm=75 cm b=700 mm cm=700:10  cm=70 cm α=8   x=b sinα=b sin8° =70 sin8° =70 0,139173=9,742=9,7421 cm



Našel jsi chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.







Tipy na související online kalkulačky
Vyzkoušejte také naši kalkulačku pravouhlého trojuholníka.
Vyzkoušejte také naši trigonometrickou trojúhelníkovou kalkulačku.
Vyzkoušejte si převody jednotek úhlů úhlové stupně, minuty, sekundy, radiány.

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:


 
Doporučujeme k tomuto príkladu si prohlédnout toto výukové video: video1

Související a podobné příklady: