Jana koupila
Jana koupila v papírnictví několik stejných linkovaných sešitů, několik stejných čtverečkovaných
sešitů a několik stejných kružítek.
Dva linkované sešity a dva čtverečkované sešity stojí dohromady 180 korun.
Dva čtverečkované sešity stojí stejně jako tři linkované.
Vypočtěte, kolik korun stojí jeden čtverečkovaný sešit.
sešitů a několik stejných kružítek.
Dva linkované sešity a dva čtverečkované sešity stojí dohromady 180 korun.
Dva čtverečkované sešity stojí stejně jako tři linkované.
Vypočtěte, kolik korun stojí jeden čtverečkovaný sešit.
Správná odpověď:
Zobrazuji 2 komentáře:
Dr Math
Priklad vede na soustavu dvou rovnic o 2 neznamych.
a = cena jedneho linajkoveho sesita
b = cena 1 kusu ctvereckoveho sesita
Primo ze dvou vet sestavime 2 rovnice:
2a+2b=180
2b=3a
a pak je resime;) Napr. substitucni metodou, nebo scitovaci.
a = cena jedneho linajkoveho sesita
b = cena 1 kusu ctvereckoveho sesita
Primo ze dvou vet sestavime 2 rovnice:
2a+2b=180
2b=3a
a pak je resime;) Napr. substitucni metodou, nebo scitovaci.
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Sešity 2
Jana koupila celkem 36 sešitů, přičemž linkovaných koupila třikrát více než čtverečkovaných. Vypočtěte, kolik linkovaných sešitů koupila. - Množství papír
Škola má smlouvu s papírnictvím. Při koupi většího množství sešitů obdrží následující slevu (cena je uvedena za 1 ks). Množství A4 sešit M444 linkovaný A4 sešit M440 čistý A5 sešit 544 linkovaný A5 sešit 540 čistý 1 ks – 100 ks 0,44 eur 0,43 eur 0,22 eur - Zdeněk 2
Zdeněk si koupil 7 sešitu a Pavel si koupil 9 stejných sešitu. Pavel zaplatil o 8 kč více než Zdeněk kolik korun stal jeden sešit? - Potřebuji
Potřebuji si koupit sešity a obaly. Jeden sešit stojí 12,-Kč, jeden obal stojí 3,-Kč. Mám jednu padesátikorunu a jednu dvacetikoruna. .Kolik sešitů a obalů si za to můžu koupit? Vymysli více možností.
- Učebnice
Učebnice matematiky stojí 56kč a pracovní sešit 37kč. Kolik korun zaplatí škola za učebnice matematiky a pracovní sešity pro 128 žáků? - Pravitka 7347
Sešit stojí z eur, tužka c eur a pravitko stojí tolik jako sešit a tužka spolu. Kolik zaplatíš za 3 sešity, 7 tužek a 2 pravitka? - Zpět
Sešit stojí m Kč, za stejnou cenu stojí i tužka. Pravítko je za n Kč, štětec za 6 kč. Jirka si koupil 3 sešity, 2 tužky, pravítko a štětec. Platil padesátikorunovou bankovkou. Kolik dostal zpět?