Hmotnosti 82251
Těsto na sušenky lze zakoupit v kádích nebo rolích. Vana o objemu 32 uncí stála 4,56 USD a role o hmotnosti 16,5 uncí stojí 2,50 USD. Co je lepší koupit za unci? Odpověď napište jako možnost A nebo B.
Správná odpověď:
![](/img/51/cokolada.webp)
Tipy na související online kalkulačky
Tip: Převody jednotky hustoty vám pomůže naše kalkulačka pro převody jednotek hustoty.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Knihkupectví
Kniha s cenou 25 USD se v knihkupectví prodává s 30% slevou. Pokud se stejná kniha prodává online za 20 USD, kupující obdrží slevu 15 %. Použitím konceptu proporce jistě lepší možnost nákupu knihy. Svůj výběr zdůvodněte. Napište výsledek jako 1 nebo 2 (1=
- Nabídka 83676
Která nabídka je lepší: Tři po sobě jdoucí slevy 10 %, 10 % a 30 % nebo tři po sobě jdoucí slevy 40 %, 5 % a 5 %? Zadejte odpověď jako písmeno A nebo B.
- Zjednodušte 82444
Na přímce jsou tři body: A, BC. Pokud CD = 8x, DE = 3 a CE = x + 10, co je CD? Zjednodušte svou odpověď a napište ji jako správný zlomek, smíšené číslo nebo celé číslo.
- Výhodný 82084
Obchod prodává 12 uncí značky A za 1,20 USD a 16 uncí značky B za 1,50 USD. Co je tím více výhodný nákup?
- Prvočísla
Christian Goldbach, matematik, zjistil, že každé sudé číslo větší než 2 lze vyjádřit jako součet dvou prvočísel. Napište nebo vyjadřte 2018 jako součet dvou prvočísel.
- Jednotkovou 74554
Co je nižší cena za libru? Čtyři libry za 1,40 USD nebo tři libry za 1,207 USD. zobrazit každý jako jednotkovou sazbu.
- Dohromady 83816
Muž nakoupí určitý počet jablek za 3 eura a stejný počet jablek za 4 eura. Smíchal je dohromady a prodává za 3 eura. Jaké je procento zisku nebo ztráty? Napište odpověď jako číslo, ztrátu jako zápornou, zisk jako kladné procento.