Jablka 29
Na trhu s ovocem jsou jablka v současnosti za 4 libry za kilogram. Pokud si koupíte deset kilogramů jablek, obdržíte tři desetiny z celkové ceny. Kolik zaplatíte za deset kilogramů jablek na trhu?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.
Naše kalkulačka pro výpočet procent Vám pomůže rychle vypočítat různé typické úlohy s procenty.
Naše kalkulačka pro výpočet procent Vám pomůže rychle vypočítat různé typické úlohy s procenty.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Ovoce
Anna si koupila koš s ovocem, z toho 1/5 jablka, 1/4 pomeranče a zbytek je 33 banánů. Kolik kusů ovoce nakoupila celkově?
- Předpokladu 81868
Prodejna A má akci. Při koupi tří triček získáte slevu 25% z celkové ceny tří triček. V prodejně B jsou stejné košile v akci s akcí, že pokud si koupíte tři košile, dostanete třetí košili s 50% slevou. V prodejně C jsou stejné košile v akci s 10% slevou.
- Libovolných 7774
V obchodě prodávají 3 druhy koláčů: makový, tvarohový, povidlový. Všechny stojí stejně. Od včera platí následující nabídka: Pokud si koupíte libovolných 8 takových koláčů, zaplatíte jen za 5. O kolik procent méně zaplatím nyní za 8 takových koláčů?
- Jabká a dědeček
Dědeček nasbíral jablka do košů. Naplnil jeden velký a tři malé koše. Malé koše jsou stejné a do každého se vejde o 3 kg jablek méně než do velkého koše. V malých koších je spolu o 3 kg jablek více než ve velkém koši. Kolik kilogramů jablek dědeček nasbír
- Ryba bangus
Prodejce ryb prodává 6/7 kilogramů bangusu za 71,8 euro. Pokud si koupíte 9 3/7 kila bangusu, kolik to bude stát?
- Potravinami 81153
Leyan koupil 2 3/4 libry jablek za 1,32 dolaru za libru, 1 1/2 libry broskví za 1,20 dolaru za libru a nějaké rajčata, vše v obchodu s potravinami. Celkové náklady na jeho nákup byly 9,63 dolarů. Kolik peněz utratila Leyan na rajčata?
- Kilogramy 8741
Mamka koupila 4kg mrkve po 1euro 30 centů a 3 kilogramy jablek po 2 eura 10centů. Kolik zaplatila za mrkev a jablka?