Kilogramy 8741
Mamka koupila 4kg mrkve po 1euro 30 centů a 3 kilogramy jablek po 2 eura 10centů. Kolik zaplatila za mrkev a jablka?
Správná odpověď:
![](/img/41/mrkva2.jpg)
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Jablka 5
Jablka stojí 50 centů kus, hrušky 60 centů kus, banány levnější než hrušky. Babicka koupila 5ks ovoce, byl tam jen jeden banán a zaplatila 2 eura 75 centů. Kolik bylo jablek a kolik hrušek?
- Odrody jablek
Pani Bartova kupuje jablka. Odrúda Bohemia je o 4 kč za kilogram drazší nez odruda Golden. Pani Bartova koupila 10kg Goldenu a 15kg Bohemii. Celkem zaplatila 360kc. Kolik korun stály jednotlivé odrudy jablek?
- Zelovoc
V obchodě s ovocem a zeleninou koupila Katka 3 kg jablek po 18 kč a 2 kg banánů po 30 kč. Kolik korun zaplatila za celý nákup? Kolik korun ji vrátili, jestliže platila dvoustokorunovou bankovkou?
- Babička 9
Babička nakoupila 2 kilogramy jablek po a korunách za kilogram, 5 kg brambor po b korunách za kilogram a jeden celer za 12 korun. Zaplatila třemi padesátikorunami. o V závislosti na veličinách a, b vyjádřete částku v korunách, která byla babičce za nákup
- Jonathan a Golden
Zuzana koupila 3 kg jablek odrůdy Jonathan. Potom si všimla, že jablka Golden jsou o 3 Kč za kilogram levnější. Tak jich koupila 2 kg. Za jablka zaplatila celkem 109 Kč. Kolik stál 1 kg Jonathanů a kolik 1 kg Goldenů?
- Eva si
Eva si na lyžařském zájezdu koupila dvě fanty po1euru a 50centech za kus, dvě müsli tyčinky po 50centech a banány za 2 eura a 50centů. Kolik stál její nákup celkem? Kolik jí u pokladny vrátili z 10 eur bankovky?
- Zaokrouhlila 83262
Maminka koupila 6 lízátek, za které zaplatila 17 €. Nejméně kolik eur mohla stát jedna lízátka, pokud pokladní cenu nákupu zaokrouhlila na celá eura?