Za nákup
Za nákup 2,5kg meruněk a 1,5kg broskví se zaplatilo celkem 85 korun. Kilogram broskví je o 2 Kč levnější než kilogram meruněk. Kolik Kč se zaplatilo za meruňky?
Správná odpověď:
![](/img/45/marhula.webp)
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Pětikilových 5330
V ovocném sadě obrali 2650 kg broskví a 1479 kg meruněk. Broskve balily do pětikilových bedýnek a meruňky do tříkilových bedýnek. Kolik bedýnek spolu potřebovali na všechny obraté broskve a meruňky?
- Nákup ovoce
Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
- Nákup
Maminka koupila 5 krabic mléka a 7 kg brambor a platila celkem 147 Kč. Teta koupila 7 krabic mléka a 3 kg brambor a zaplatila 131 Kč. Jaká je cena 1 krabice mléka a 1 kg brambor? Kolik Kč by dohromady ušetřily, kdyby nakoupily v supermarketu, kde mají ste
- Zavařila 8031
Babička zavařila 8 sklenic meruněk. Broskví zavařila o 6 sklenic více než sklenic meruněk. Kolik sklenic broskví zavařila?
- Nákup
Koupil tričko, vazanku a košili. Vazanka byla 3krat levnější než košile. Tričko bylo o 70kc dražší než vazanka. Celkem zaplatil 470kc. Kolik zaplatil za vazanku, tričko a košili. ?
- Nákup 2
Z peněz, které měla paní Marie v peněžence, dala za první nákup pětinu. Ze zbytku si mohla koupit 2 kg jahod. Koupila si ale jen 1,5 kg za 60 Kč. Kolik korun měla paní Marie původně v peněžence?
- Jonathan a Golden
Zuzana koupila 3 kg jablek odrůdy Jonathan. Potom si všimla, že jablka Golden jsou o 3 Kč za kilogram levnější. Tak jich koupila 2 kg. Za jablka zaplatila celkem 109 Kč. Kolik stál 1 kg Jonathanů a kolik 1 kg Goldenů?