Pan Ryba
Pan Ryba za nákup tří vánočních kaprů zaplatil 1 080 Kč.
Rozdíl v hmotnostech (v tomto pořadí) mezi prvním a druhým kaprem a mezi druhým a třetím kaprem byl právě 80 dag. Cena 1 kg živého kapra byla 120 Kč.
a) Vypočtěte v kilogramech, jakou hmotnost měl každý z kaprů.
b) Vypočtěte v kilogramech hmotnost všech tří kaprů dohromady.
Rozdíl v hmotnostech (v tomto pořadí) mezi prvním a druhým kaprem a mezi druhým a třetím kaprem byl právě 80 dag. Cena 1 kg živého kapra byla 120 Kč.
a) Vypočtěte v kilogramech, jakou hmotnost měl každý z kaprů.
b) Vypočtěte v kilogramech hmotnost všech tří kaprů dohromady.
Správná odpověď:
![](/img/14/kapor_1.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- V rybárně
V rybárně prodali postupně kapry o hmotnostech 2 1/2 kg, 1 5/6 kg, 1 3/5 kg, 2 1/10 kg, 2 kg a 2 2/3 kg. Jaká byla průměrná hmotnost 1 kapra?
- Dva přátele
Dva přátele cestující letadlem měli dohromady 35 kg zavazadel. Za nadváhu při přepravě zaplatil jeden 72 korun a druhý 108 korun. Kdyby za všechna zavazadla platil jen jeden, stálo by ho to 300 korun. Jakou hmotnost zavazadel měl každý z nich, kolik kilog
- Směs ořechů
Směs ořechů má být připravena z mandlí, arašídů a kešu ořechů poměru 1:2:3 (v tomto pořadí). Cena mandlí je 150 Kč/kg, cena arašídů je 140 Kč/kg a cena kešu ořechů je 180 Kč/kg. Cena směsi se stanovuje podle poměru, v jakém se ořechy míchají. Jaká bude ce
- Nákup
Petr si koupil ke svačině 0,35 kg šunky, 6 rohlíků a minerálku. Kolik za nákup zaplatil? (Minerálka stojí 14,60kč, rohlík 3,40kč a kilogram šunky 129kč). Nákup zaokrouhli na celé koruny.
- Na městském
Na městském tržišti se uskutečnil prodej jablek za smluvní ceny. Vypočtěte, jaká byla průměrná cena 1 kg prodaných jablek: Stánek, Prodej kg, Cena Kč/kg 1 325 6,20 2 194 7,00 3 258 6,50 4 870 5,90 5 275 6,40
- Nákup
Maminka koupila 5 krabic mléka a 7 kg brambor a platila celkem 147 Kč. Teta koupila 7 krabic mléka a 3 kg brambor a zaplatila 131 Kč. Jaká je cena 1 krabice mléka a 1 kg brambor? Kolik Kč by dohromady ušetřily, kdyby nakoupily v supermarketu, kde mají ste
- Nákup ovoce
Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?