Následující 38191
Během pandemie COVID-19 poskytuje čerpací stanice Marilou nové schéma cen benzínu, aby pomohla našim řidičům. Při jejich koupi první 4 litry stály 120,00 Php, zatímco následující 1 1/2 litru by stál o 10,00 Php více než cena jednoho litru. Pokud John koupil 17 1/2 litru, kolik by měl zaplatit?
Správná odpověď:
Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci spočítat smíšená čísla? Zkuste naši kalkulačku na smíšená čísla.
Tip: Převody jednotky objemu vám pomůže naše kalkulačka pro převody jednotek objemu.
Tip: Převody jednotky objemu vám pomůže naše kalkulačka pro převody jednotek objemu.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Množství papír
Škola má smlouvu s papírnictvím. Při koupi většího množství sešitů obdrží následující slevu (cena je uvedena za 1 ks). Množství A4 sešit M444 linkovaný A4 sešit M440 čistý A5 sešit 544 linkovaný A5 sešit 540 čistý 1 ks – 100 ks 0,44 eur 0,43 eur 0,22 eur - Honzík 2
Honzík pozval na návštěvu pár kamarádů a na pohoštění koupil mimo jiné 30 koláčů tří různých druhů. Cena jednoho borůvkového koláče byla 8 korun, jeden makový stál o korunu více než jeden tvarohový. Makových koláčů byla třetina a zaplatil za ně stejnou ce - Zkapalněného 4662
Peter si koupil auto na LPG. Litr LPG - zkapalněného ropného plynu stojí 0,50 Eur/litr a cena benzínu 1,30 Eur/litr. Ojeté auto Petra stálo 2950 Eur. Kolik kilometrů musí najet, aby se mu hodnota auta vrátila celá levnou jízdou na LPG? Spotřeba auta je cc - Indická rupia
Cena pera je 15 ¾ rupie (rupie je indická měna, peníze v Indii) a tužka 4 ¼ rupie. Pokud si Rohan koupil 3 pera a 12 tužek, které položky ho stály více a o kolik?
- Adeline
Adeline pomohla své matce vyrobit 7/9 litru limonády na pohoštění jejich hostů. Nalila limonádu do kelímků. Každý šálek měl kapacitu 1/6 litru. Některé šálky naplnila úplně kromě 1 šálku. Kolik limonády bylo v šálku, který nebyl zcela naplněn? - Zdeněk 2
Zdeněk si koupil 7 sešitu a Pavel si koupil 9 stejných sešitu. Pavel zaplatil o 8 kč více než Zdeněk kolik korun stal jeden sešit? - Růže
Peter koupí 7 růží. Když za něj zaplatil, zůstaly mi 4 eura. Kdyby byl koupil 5 růží, zůstalo by mu 40 eur. Kolik eur měl Peter před nákupem?