Sešit a učebnice

Učebnice s pracovním sešitem stojí 14 eur. Pracovní sešit je od učebnice levnější o 6 eur. Kolik stojí učebnice a kolik stojí pracovní sešit?

Správná odpověď:

a =  10 Eur
b =  4 Eur

Postup správného řešení:




Našel jsi chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.







Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Jednotky fyzikálních veličin:

Úroveň náročnosti úkolu:

Související a podobné příklady: