Levnější 72024
4 králíky jsou o 15 centů levnější než 7 stejných králíků. Kolik stojí 3 kraliky?
Správná odpověď:
![](/img/24/rabbits.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Jablka 5
Jablka stojí 50 centů kus, hrušky 60 centů kus, banány levnější než hrušky. Babicka koupila 5ks ovoce, byl tam jen jeden banán a zaplatila 2 eura 75 centů. Kolik bylo jablek a kolik hrušek?
- Cena učebnice
cena učebnice matematiky byla zlevněna o 32 Kč. Nyní jsou tedy 4 učebnice o 8 Kč levnější než 3 učebnice zakoupené za původní cenu. Vypočtěte kolik korun stála jedna učebnice před zlevněním, Kolik korun stojí učebnice nyní?
- Slepice a králíky (klasika)
Babička chová slepice a králíky. Zjistila, že na dvoře má 26 hlav a 78 nohou. Kolik slepic a králíků chová na dvoře?
- Diesel a plyn
Vypočtěte kolik stojí projetí 35000 km autem palivem: a) auto se spotřebou 8l/100 km plynu LPG za 60 centů b) 7l/100 km benzínu za 1,33 eur c) 6 l/100 km nafty za 1,2 eur. Spočítejte co je levnější.