Plovoucí podlaha
Do místnosti, která je dlouhá 6,5 m a široká 5 m, budeme dávat plovoucí podlahu. Ta se prodává v balení po 1m2. Jedno balení stojí 279,-Kč. Kolik balení budeme muset koupit a kolik za ně zaplatíme?
Správná odpověď:
![](/img/3/dlazka.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Chcete zaokrouhlit číslo?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Natřít kůlnu
Pan Novák se chystá natřít kůlnu, která je vysoká 2,2m, široká 3m, a dlouhá 4,5m. Na jedné straně je okno o rozměrech 1*1,2m, . Na jedno natření se spotřebuje 1kg barvy na m². Jednokilogramové plechovky stojí 80kč, cenově výhodnější dvoukilogramové stojí
- 5 krabiček
5 krabiček ryb a 3 láhve nápoje stojí 276,-Kč. 3 krabičky ryb a 2 láhve nápoje stojí 176,-Kč. Kolik Kč zaplatíme za 2 krabičky ryb a jednu láhev nápoje?
- Vypočítejte 16813
Vypočítejte, kolik cihel budeme potřebovat k postavení místnosti, která má být 1,8 m široká, 2 m dlouhá a 2,4 m vysoká. Rozměry cihly jsou 25 cm x 60 cm.
- Svačina
3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. Každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. Po učnovi pošle 50 kč. Učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -
- Jabka
Za 2kg jablek zaplatíme určitou sumu peněz. Tato suma je stejná jako množství kilogramů za které zaplatíme 72 Kč. Kolik stojí 1 kg jablek?
- Kuchyň
Kuchyň má tvar čtverce o straně 5m. Na podlahu položíme linoleum, jehož cena je 450kč za 1m². Lepidlo stojí 750kč. Kolik celkem zaplatíme?
- Jeden 8
Jeden kilogram lacinější kávy stojí 150 Kč, jeden kilogram dražší kávy je za 200 Kč. Máme připravit směs 35 kg kávy po 180Kč. Jak připravíme směs (kolík kterého druhu kávy budeme potřebovat)?