100 denárů
Jistý kupec řekl: "Chci koupit 100 prasat za 100 denárů. Dospělý vepř stojí 10 denárů, prasnicí 5 denárů, dvě malé prasiarka jsou za 1 denár. " Kolik vepřů, prasnic a selat mohl koupit přesně za 100 denárů?
Správná odpověď:
![](/img/71/pigs.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Řešíte Diofantovské problémy a hledáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovnic?
Řešíte Diofantovské problémy a hledáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovnic?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Denáre
Obchodník koupil jisté množství jablek a zaplatil 1 denár za každých 7 jablek. Následující den prodal všechny jablka po 1 denár za 5 kusů a vydělal tak 12 denárů. Kolik jablek původně koupil a kolik musel investovat do tohoto obchodu?
- Našetřené 3419
Karel by si za našetřené peníze mohl koupit 25 nanuků po 0,69 eura. Kolik by si za tyto peníze mohl koupit komiksů, pokud jeden stojí 2,62 eura?
- Letní tábor
Na letní tábor, který má kapacitu maximálně 200 dětí, se přihlásil jistý počet chlapců či dívek. Hlavní vedoucí si všimnul, že by při večerním nástupu mohl účastníky seřadit přesně do dvanáctistupu, šestnáctistupu, nebo osmnáctistupu a nikdo by nepřebýval
- Zlatých 40991
Cena za 1 jutro dobré země je 300 zlatých mincí, cena za 7 jutář špatné země je 500 zlatých. Kupec koupil celkem 100 jutář za 10 000 zlatých. Kolik jutář dobré a kolik jutář špatné země koupil?
- Nákup
Bratr dostal na nákup 240kč a mohl si za 1/8 koupit co chtěl. Mohl zaplatit ze zbytku nákup za 200 kč?
- Prodávající 83212
Jezdec se rozhodl koupit si dobrého jezdeckého koně, jehož cena byla 10 000 €. Prodávající mu řekl: „Koně ti dám zadarmo. Zaplať mi jen za hřebíky, kterými jsou připevněny podkovy. Za první hřebík v podkově mi zaplať 1 cent, za druhý 2 centy, za třetí 4 c
- Svačina
3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. Každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. Po učnovi pošle 50 kč. Učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -