Svačina 2
Za svačinu pro 30 žáků bylo zaplaceno 450Kč. Kolik korun zaplatíme za stejnou svačinu pro 28 žáků?
Správná odpověď:
![](/img/63/minca_1.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Učebnice
Učebnice matematiky stojí 56kč a pracovní sešit 37kč. Kolik korun zaplatí škola za učebnice matematiky a pracovní sešity pro 128 žáků?
- Víno
5 litrů bílého vína a 6 litrů červeného vína bylo za 432 Kč. 1 litr červeného vína je o 6 Kč dražší než 1 litr bílého vína. Kolik zaplatíme za 1 litr bílého a 1 litr červeného vína?
- Zaplatili 1555
Za odpolední svačinu pro 30 žáků zaplatili 15 eur. Kolik eur by stála stejná svačina pro 25 žáků?
- Do mateřské 2
Do mateřské školky bylo zakoupeno 50 čokolád dvojího druhu – mléčné po 16 Kč za kus, oříškové po 11 Kč za kus. Celkem bylo zaplaceno 700 Kč. Kolik bylo kterých čokolád?
- Koberec 7
Kolik korun zaplatíme za koberec do ložnice, když 1m čtverečních koberce stojí 350 Kč a ložnice má rozměry 4 m a 6m? Kolik korun zaplatíme za lištu kolem koberce, když 1m lišty stojí 15 Kč?
- Kuchyň
Kuchyň má tvar čtverce o straně 5m. Na podlahu položíme linoleum, jehož cena je 450kč za 1m². Lepidlo stojí 750kč. Kolik celkem zaplatíme?
- Do mateřské
Do mateřské školky bylo zakoupeno 40 čokolád dvojího druhu. Mléčná po 16 Kč za kus a oříšková po 11 Kč za kus. Celkem bylo zaplaceno 565 Kč. Kolik bylo kterých čokolád?