Jonagold 1636
Půl kila jablek Idared stojí 34 centů. Kolik eur stojí 7 kg třikrát dražších jablek Jonagold?
Správná odpověď:
![](/img/36/apple_1.jpg)
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Kilogramy 8741
Mamka koupila 4kg mrkve po 1euro 30 centů a 3 kilogramy jablek po 2 eura 10centů. Kolik zaplatila za mrkev a jablka?
- Koupili 4675
Kolik kg jablek byste koupili za 300eur, pokud kilo stojí 0,90eura?
- Prodavačka
Prodavačka namíchala do kornoutu dva druhy bonbonů. Půl kila ovocných po 90 Kč za kilogram a 400g oříškových po 117 Kč za kilogram. Kolik korun bude stát 1 kg této směsi?
- Kolik 15
Kolik stojí 1kg jablek, když za 1,5kg zaplatila maminka 30 kč?
- Autíčko 4706
1 autíčko stojí 90 centů. Kolik autíček můžu koupit za 4 eur a 50 centů, 6 eur, a 8 eur?
- Teta koupila
Teta koupila 4 kg jablek . Kilo jablek stojí 15 Kč, kolik bude stát 4 kg?
- Diesel a plyn
Vypočtěte kolik stojí projetí 35000 km autem palivem: a) auto se spotřebou 8l/100 km plynu LPG za 60 centů b) 7l/100 km benzínu za 1,33 eur c) 6 l/100 km nafty za 1,2 eur. Spočítejte co je levnější.