Sušené ovoce
Výrobce vyrábí směs sušeného ovoce. Nakoupil:
10kg ananasu po 200kč/kg
2kg papay po 180kč/kg
1kg banánu po 400kč/kg
Kolik kg rozinek po 80kč/kg musí výrobce dát do směsi, aby výrobní cena směsi byla 120kč/kg.
10kg ananasu po 200kč/kg
2kg papay po 180kč/kg
1kg banánu po 400kč/kg
Kolik kg rozinek po 80kč/kg musí výrobce dát do směsi, aby výrobní cena směsi byla 120kč/kg.
Správná odpověď:
![](/img/59/hrozienka_1.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Hledáte pomoc s výpočtem aritmetického průměru?
Hledáte statistickou kalkulačku?
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Hledáte statistickou kalkulačku?
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Téma:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Klára 2
Klára namíchala směs bonbónů ze dvou druhů: bonbóny Ham, ham v ceně 210 Kč za 1kg a bonbóny Ňam, ňam v ceně 150 Kč za 1 kg. Bonbóny namíchala tak, že směs Ham, ham, ňam, ňam vážila 10 kg a cena za 1 kg směsi ji vyšla na 174 Kč za 1 kg. Kolik kg kterého dr
- Do cukrárny
Do cukrárny chtějí nakoupit směs bonbónů, která je tvořená ovocnými bonbóny v ceně 170 Kč/kg a čokoládovými bonbóny v ceně 240 Kč/kg. Směsi má být 20 kg v ceně 212 Kč/kg. Kolik musí koupit ovocných a kolik čokoládových bonbónů?
- Čaje
Ze dvou druhů čaje byla vytvořena směs o hmotnosti 10 kg. Cena čaje a byla 160 kč/kg a čaje b 170 kč/kg. Cena směsi je 166 kč/kg. Kolik kilogramů každého druhu čaje bylo třeba smíchat?
- Bonbony
Cena za 1kg dražších bonbonu je 125 Kč. Cena za 1kg levnějších bonbonu je 100Kč. Z bonbonu namichame dvě různé smesi. A teď. Druhá směs obsahuje 2kg drazsich bonbonu a několik kg levnějších bonbonu. Cena za 1 kg této směsi je 110kč. Vypočítejte kolik kg l
- Čaje
Ze 2 druhů čaje v ceně 180 Kč/kg a 240 Kč/kg se má připravit směs 12 kg v ceně 200 Kč/kg. Kolik kg každého druhu čaje bude potřeba smíchat?
- Jeden 8
Jeden kilogram lacinější kávy stojí 150 Kč, jeden kilogram dražší kávy je za 200 Kč. Máme připravit směs 35 kg kávy po 180Kč. Jak připravíme směs (kolík kterého druhu kávy budeme potřebovat)?
- Bonbony
Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi. A) První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi. B) Druhá směs obsahuje 2 kg draž